Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Technika
Naujienos: patogios smulkmenos ir automatinės sistemos

Kaunas. Žemės ūkio technikos našumas, efektyvumas, operatoriaus komfortas ir patogumas dirbti – svarbūs šiuolaikinių mašinų tobulinimo aspektai. Tai atsispindėjo ir žemės ūkio technikos prekiautojų ekspozicijose parodoje „Ką pasėsi...2019“.

Bendrovės „Rovaltra“ stendo centre puikavosi ketvirtos kartos Valtra A114 HiTech4 traktorius. Jis apdovanotas ne tik šių metų „Ką pasėsi“ medaliu, bet ir tarptautinėje žemės ūkio mašinų ir technologijų parodoje SIMA Paryžiuje pripažintas „Metų mašina 2019“ iki 150 AG traktorių klasėje. Pasak bendrovės generalinio direktoriaus Romualdo Trainaičio, tai jau 25-as už Valtra traktorius Lietuvos parodose gautas medalis ir 14-as tarptautinis apdovanojimas.

Bioversija 2024 04 15 m7

Pasak Romualdo Trainaičio, kiekvienas medalis ar apdovanojimas – ne tik malonus įvertinimas, bet ir didžiulis įpareigojimas.Šių metų kompanijos „Valtra“ ir bendrovės „Rovaltra“ devizas – „101 % pasiekiamumas“ (101 % Connected), kurį užtikrins telemetrinė nuotolinio stebėjimo sistema

Įmonės pardavimų vadovas Justas Lukštas pripažino, kad apdovanojimai skiriami už visumą, kurią sudaro ne viena smulkmena, didinanti darbo patogumą ir operatoriaus komfortą. „Ar žinote, kur patiriama daugiausia traumų dirbant su traktoriumi? Ogi įlipant į patį traktorių. Suomių gamintojas bendradarbiauja su ūkininkais, atlieka daugybę bandymų, tyrimų ir kurdamas traktorius į tai atsižvelgia, skirdamas dėmesį daugybei smulkmenų, pradedant patogesniu ir saugesniu įlipimu, didesniu komfortu kabinoje, geresniu matomumu, patogesne kasdiene priežiūra“, – sakė J. Lukštas, kaip vieną iš patogumo dalykų rodydamas lengvai prieinamoje vietoje esančią tepalo lygio matuoklę.

Jo teigimu, komfortą didina ir pusiau automatinė 16F/16R pavarų transmisija (mažos galios serijos traktoriuose lig šiol ji nebuvo galima), kabinos amortizacija, didelė ir erdvi kabina, elektrinis priekinio krautuvo valdymas, priekinė pakaba.

„A serija vainikuoja Valtra traktorių atnaujinimą. Kompanija atnaujinimus pradėjo nuo didžiausios 400 AG S serijos traktorių, tada atnaujintos N ir T serijos ir galiausiai – mažiausia A serija, kuri taip pat buvo pastebėta ir įvertinta tarptautinėje arenoje“, – traktorių atnaujinimo kelią pristatė J. Lukštas.

Bendrovės vadovas R. Trainaitis atkreipė dėmesį ir į šių metų gamyklos ir įmonės devizą – „101 % pasiekiamumas“ (101 % Connected), kurį užtikrins telemetrinė nuotolinio stebėjimo sistema Valtra Connect. Prie sistemos galės prisijungti ne tik traktoriaus savininkas, bet ir serviso specialistai, taip pat gamyklos atstovai. Trejus metus sistema aktyvuojama nemokamai, vėliau jos mokestis sieks apie 600 Eur/m.

Naujas prekės ženklas mūsų rinkoje

Be 11 Valtra traktorių, eksponuotų parodoje, pristatyta ir kita įmonės „Rovaltra“ prekiaujama technika, tarp kurios ir kelios naujos mašinos. Viena iš naujienų – Merlo Multi Farmer 347CS Cvtronic teleskopinis 3,4 t keliamosios galios krautuvas su 7 m strėle. Krautuve įrengta kabinos amortizacija, J. Lukšto teigimu, išskirianti šią mašiną iš kitų gamintojų teleskopinių krautuvų. Krautuve įrengta ir galinė trijų taškų pakabinimo sistema su mechaniniu darbiniu velenu.

„Tai krautuvas su traktoriaus funkcija. Kai jis nėra naudojamas kaip teleskopinis krautuvas, gali atlikti lengvus darbus ūkyje – traukti grėblį, vartytuvą, barstyti trąšas, dalyti pašarus. Tai yra atlikti darbus, kuriems reikia trijų taškų pakabos, bet nereikia didelės galios“, – teleskopinio krautuvo, prie kurio buvo prikabinta DCM trąšų barstomoji, panaudojimo galimybes pabrėžė įmonės atstovas.

Įmonės asortimente – naujas prekės ženklas DCM ir šio gamintojo trąšų barstomosios. Nuotraukoje (iš kairės): gamyklos DCM eksporto vadybininkas Matėjus Vanzetas (Matteo Vanzetto) ir „Rovaltros“ pardavimų vadovas Justas Lukštas

Pirmą kartą mūsų rinkai pristatytos ir specializuoto italų gamintojo DCM trąšų barstomosios, kurių darbinis plotis siekia nuo 18 iki 42 m. Parodoje eksponuotos dvi mašinos: 2 000 l talpos DCM S24 M su mechaniniu dozatoriumi ir 3 000 l talpos DCM M36 E su elektrine dozavimo sistema, automatinio atjungimo galulaukėse ir pakraščių tręšimo sistemomis.

„Keturiasdešimt metų tik trąšų barstomąsias gaminanti kompanija orientuojasi į profesionalių barstytuvų rinką. Visi pagrindiniai komponentai gaminami iš nerūdijančio plieno. Vienas iš išskirtinumų tas, kad trąšas nuo 18 iki 36 m darbiniu pločiu galima barstyti nekeičiant sparnuočių“, – naują prekės ženklą įmonės asortimente pristatė J. Lukštas.

Automatinė kūlimo ir separavimo sistema

Bendrovės „Dotnuva Baltic“ pasididžiavimas – javų kombainas Case IH Axial-Flow 8250 AFS Harvest CommandTM , už inovacijas įvertintas parodos „Ką pasėsi...2019“ medaliu. Pasak produktų vadybininko Pauliaus Račiūno, išskirtiniu šį rotorinį kombainą daro naujoji Harvest Command sistema, kuri visiškai automatizuoja kombaino kūlimo ir separavimo procesą. Nuo šiol ši sistema 8250 serijos kombainuose bus standartinė įranga.

 Pasak Pauliaus Račiūno, kombaine įdiegta automatinė sistema pati žino, kaip sumažinti nuostolius ir padidinti našumą

„Operatoriui nebereikia rūpintis parametrų nustatytu, siekiant maksimalaus našumo arba geriausios grūdų kokybės bunkeryje. Pagal nusistatytus prioritetus kombainas pats parenka kombaino greitį, reguliuoja sietus, rotoriaus ir ventiliatoriaus greitį, stebi grūdų barstymą, žalojimą ir į tai atsižvelgdamas siekia didžiausio našumo“, – sakė P. Račiūnas, pridurdamas, kad nuo šiol pagrindinis kombainininko darbas bus pjaunamosios stebėjimas ir grūdų išpylimas.

Jo pastebėjimu, daugiau kaip 40 metų „Case IH“ gamina tik rotorinius kombainus, nes tai mažiausiai grūdus žalojanti ir plačiausiai pritaikoma technologija. „Tai universalios kūlimo sistemos kombainas, kuris gali dirbti bet kokiomis, įskaitant ir drėgnas, sąlygomis, gali kulti bet kokias kultūras – ne tik kviečius, bet ir miežius, kuriems labai aktualu akuotų nudaužymas, taip pat žolių sėklas, kanapes. Tad neatsitiktinai šie kombainai yra labai mėgstami ekologinių ūkių“, – pastebėjo vadybininkas.

Pasak jo, mažiausias kombainas komplektuojamas su 300 AG varikliu ir 6 m darbinio pločio pjaunamąja, didžiausias – su 634 AG varikliu ir 11 arba 12 m pjaunamosiomis. Mūsų šalyje populiariausi mažiausio modelio kombainai, kurie savo galimybėmis prilygsta galingiausiems kratikliniams javų kombainams.

Inovacijos ne tik technikoje, bet ir ja prekiaujančioje įmonėje

Bendrovės „Lytagra“ komercijos direktorius Rimas Norvilas pabrėžė, kad inovatyvių sprendimų netrūksta ir jų siūlomoje žemės ūkio technikoje ir įrangoje, nes darbo kokybė, našumas, greitis ir efektyvumas yra šiuolaikinių mašinų gamintojų dėmesio centre. Kaip vieną tokį pavyzdį jis išskyrė rotorinį New Holland CR9.80 Revelation javų kombainą su integruota išmaniąja sistema IntelliSense, padedančia išvengti žmogiškųjų klaidų ir valdančia kombaino parametrus, atsižvelgiant į kas 20 sekundžių gaunamus grūdų kokybės duomenis. Šiais metais kombainai su išmaniąja sistema atkeliaus ir mūsų šalies ūkius.

Pasak R. Norvilos, inovacijos diegiamos ir žemės ūkio technika prekiaujančioje bendrovėje „Lytagra“, kuriai vienas didžiausių iššūkių yra parduotos technikos priežiūra, servisas ir operatyvus atsarginių dalių tiekimas. „Parduodame ne tik mašiną, bet ir garantiją bei konsultaciją. Džiaugiamės neįkainojama galimybe visas žemės ūkio technikos, įrangos ir technologijų naujoves išbandyti savo ūkyje. Nauja garantija mūsų klientams ūkininkams – pakaitinės technikos suteikimas, jei turimos mašinos nepavyksta greitai suremontuot ar tenka laukti atsarginių dalių“, – pernai pristatytą ir labai pasiteisinusią paslaugą pristatė komercijos vadovas. Žemės ūkio mašinos garantiniu laikotarpiu ši paslauga nieko nekainuoja, vėliau – tai susitarimo reikalas, tačiau, R. Norvilos žodžiais, tai gerokai pigiau nei už mašinos nuomą mokama kaina.

Pasak Rimo Norvilos, darbo kokybė, našumas, greitis ir efektyvumas yra šiuolaikinių žemės ūkio mašinų gamintojų dėmesio centre, vienas tokių pavyzdžių – rotorinis New Holland CR9.80 Revelation javų kombainas su integruota išmaniąja sistema IntelliSense

Viena didžiausių naujovių bendrovės ekspozicijoje – penktos kartos automatinė melžimo sistema Lely Astronaut A5, pelniusi ir parodos „Ką pasėsi...2019“ medalį. „Lytagros“ gyvulininkystės skyriaus vadovo Rimgaudo Pocevičiaus pastebėjimu, laisvo gyvulių judėjimo koncepciją atspindinti melžimo sistema vis tobulinama, siekiant vis didesnio patikimumo. Kompanija „Lely“ savo veiklą pradėjo 1992 m. nuo melžimo robotų gamybos (negamino nei melžimo aikštelių, nei pieno linijų ar kitos įrangos), neabejodama, kad karvių melžimas bus patikėtas automatinėms sistemoms.

Palyginti su populiariausiais visame pasaulyje Astronaut A3 robotais, penktosios kartos sistema (kaip ir ketvirtosios) labai skiriasi ir išoriškai – einančiai melžtis karvei nereikia lįsti į dėžę ir po melžimo iš jos išlįsti. Šiuolaikinio roboto melžimo gardas sukonstruotas taip, kad karvė galėtų eiti tiesiai per jį.

„Tokia konstrukcija labai taupo laiką ir leidžia per parą pamelžti keliomis karvėmis daugiau. Patobulinta ir melžimo ranka, kuri tapo gerokai greitesnė ir tylesnė – ji valdoma elektriniais varikliais vietoj anksčiau buvusių pneumatinių cilindrų ir vožtuvų, kurie skleisdavo šnypštimo garsą ir gąsdindavo karves. Pakeistas ir pieno siurblys, atnaujinti ir kiti mazgai. Taip pat didelis dėmesys skirtas ir serviso darbui supaprastinti, kad planinės patikros ir detalių keitimas atimtų kuo mažiau laiko, o robotas kuo trumpiau stovėtų be darbo“, – penktosios kartos automatinės melžimo sistemos pokyčius vardino specialistas.

Rimgaudas Pocevičius atkreipė dėmesį į penktosios kartos melžimo roboto konstrukciją, leidžiančią karvėms eiti tiesiai per melžimo gardą – tai patogiau ne tik karvei, bet ir taupomas laikas

Jo teigimu, visi atnaujinimai atlikti, atsižvelgiant į centrinį gamyklos kompiuterį gaunamų gedimų ar tam tikrų problemų dažnumą iš visame pasaulyje dirbančių melžimo robotų. Pasak R. Pocevičiaus, „Lely“ automatinės melžimo sistemos užima daugiau kaip 50 proc. pasaulio, taip pat ir Lietuvos rinkos. Mūsų šalyje šiuo metu karves melžia 54 šio gamintojo robotai, bendrovės šių metų planai – įdiegti ne mažiau kaip dešimtį naujos kartos automatinio melžimo sistemų Lietuvos pieno ūkiuose.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos