Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Verslo informacija
Į vasarojų ūkininkai nenori investuoti

Nestabilios grūdų kainos lyg vėjo blaškomas vienišas javo stiebas. Todėl galima suprasti žemdirbius, kurie nesiryžta tręšti išbrangusiomis mineralinėmis trąšomis, nes jų vos vos užteko žieminiams. O greičiausiai norėjosi duoti daugiau.

Žieminiai pasėliai labiau geidžiami, nei vasariniai, nes jie produktyvesni. Būtent todėl visi stato ant žieminių, o vasariniams – kas liks.

Vasarojus, kaip liaudyje sakoma, atsidūrė podukros vietoje. Tai nėra pagrindiniai pasėliai, kuriuos norisi auginti dėl derliaus, o tik pridėtinė vertė. Jei pavyks nukulti gerą pupinių augalų derlių – puiku, jei ne – pasitenkinsime gumbelinėmis bakterijomis, kurias po savęs paliks augalai. Su vasariniais javais įsivyrauja noras daugelį darbų nudirbti… ant sėklos, jei apskritai ūkyje yra tokia galimybė.

Deklaravimo statistika rodo, kad per pastaruosius dvejus metus vasarinių javų ir rapsų pasėlių sumažėjo: 2022–2023 m. vasarinių javų ir rapsų deklaruota 3 kartus mažiau nei žieminių (2019–2021 m. sėta vidutiniškai 2,3 karto mažiau nei žieminių).

Šią situaciją iš dalies galima sieti su išaugusiomis trąšų kainomis – pirkti trąšas galimybių mažiau, todėl žemdirbiai linkę rinktis augalus, kuriuos tręšti reikia mažiau arba visai nereikia, pavyzdžiui ankštinius. Ankštinių pasėlių plotas yra daugmaž stabilus, o 2023-iaisiais jų deklaruota daugiausia per pastaruosius penkerius metus.

Nors vasarojus sulaukia mažiau ūkininkų dėmesio ir investicijų dėl mažesnio derliaus, tačiau ar pelnytai? Juk derlingumas yra tik vienas iš rodiklių, kur kas svarbiau pajamų ir išlaidų santykis (!), t. y. kiek faktiškai žemdirbys uždirba iš hektaro. Ne kiek gauna ūkininkas pajamų, bet kiek lieka. Štai čia vasarojus jus gali maloniai nustebinti! Kodėl? Dėl mažesnių išlaidų ir galimybės labai nebrangiai užtikrinti vasarojaus mitybą. Net jei neketinate naudoti trąšų!

Su „Bioversio” bakteriniu produktu GROW, kitaip nei naudojant tręšiamuosius produktus, pačių maisto elementų neįnešite į dirvožemį – produktas aprūpina augalus maistu iš aplinkos: azotu iš atmosferos, fosforu ir kaliu – iš dirvos.

Turint omenyje vyraujančius vasarojaus derlius, GROW derliaus priedai, įvertinus pastarųjų 7 metų bandymus, yra finansiškai naudingi žemdirbiams. Investavus 14 Eur (be PVM) į augalų maitinimą, gaunami štai tokie derliaus priedai:

  • vasarinių miežių + 0,45 t/ha,
  • avižų + 0,43 t/ha,
  • vasarinių kviečių + 0,4 t/ha,
  • pupų +0,45 t/ha.

Išsamiai susipažinti su bandymų rezultatais įvairių augalų pasėliuose ir derliaus pokyčiais galite čia.

Taigi, vasariniai pasėliai yra svarbi ūkio pasėlių struktūros dalis ir pelningumu gali konkuruoti su žieminiais. Tai, kad tręšiamiesiems produktams skiriama mažiau dėmesio, dar nereiškia, kad augalai turi maitintis prasčiau! Naudokite GROW augalams maitinti. Atminkite, GROW bakterijos šaknų zonoje dauginsis ir maitins augalus visą vegetaciją, o ne trumpą laiką. Gero ir pelningo vasarojaus!

Užsakymo Nr. 11574
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos